Çalışma Saatleri - 9:00 - 18:00,Cumartesi - 9:00 - 14:00
Sahrayı Cedit Mah. Mengi Sok. N: 28 Decesan Blok D.6Kadıköy, İstanbul

Arabuluculuk

Arabuluculuk Nedir?
Arabuluculuk yabancılık unsuru da taşıyanlar da dahil olmak üzere, tarafların üzerinde serbestçe tasarruf edebilecekleri iş veya işlemlerden doğan, en yaygın olarak bilinen ve uygulanan uyuşmazlık çözüm yöntemidir.

Adran Arabuluculuk Merkezinde arabulucu kimdir?
Arabuluculuk Daire Başkanlığınca tutulan sicile kayıtlı olarak arabuluculuk faaliyetini yürüten; müzakere tekniklerine hakim, etkili iletişim becerilerine sahip, yargılayıcı tavırdan uzak, risk analizi yapabilen ve stres yönetiminde başarılı, tarafsız, bağımsız, öngörüsü yüksek, sonuç odaklı, süreç yönetme becerisine sahip uzmanlardır.

Ne zaman Adran Arabuluculuk Merkezine başvurabilirsiniz?
Arabuluculuğa elverişli tüm hukuki uyuşmazlıklarınızda, mahkeme veya tahkime başvurmadan önce ya da mahkeme süreci devam ederken Adran Arabuluculuk Merkezine başvurabilirsiniz.

Adran Arabuluculuk Merkezinde Arabuluculuk Süreci Nasıl İşler?
Adran Arabuluculuk Merkezine yapılan arabuluculuk başvurusu üzerine konusunda uzman arabulucu tarafların eşit ve uygun olduğu bir konumda tarafları görüşmeye çağırır. Arabulucu taraflar arasındaki asıl uyuşmazlığı ve menfaatleri ortaya çıkararak tarafların bu konularda çözüm bulmalarını sağlayıcı müzakereleri yürütür, tarafları anlaşmaya götüren sürece rehberlik eder, empati teknikleri kullanarak tarafların çözüm sürecini hızlandırır. Anlaşma sağlanması durumunda taraflarca imzalanan anlaşma belgesi mahkeme hükmü niteliğindedir.

Adresimiz

Sahrayı Cedit Mah. Mengi Sok. N: 28 Decesan Blok D.6 Kadıköy/İST

Telefonlarımız

0 216 359 70 01 - 02 PBX

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi - 9:00 - 18:00, Cumartesi - 10:00 - 14:00

Adran Arabuluculuk © 2021 Tüm hakları Saklıdır. Gizlilik Politikası  - Tasarım